"Rüzgar" leylek sağlığına kavuştu

"Rüzgar" leylek sağlığına kavuştu
"Rüzgar" leylek sağlığına kavuştu
- Denizli'de ormanda yaralı halde bulunan yavru leylek "Rüzgar" tedavi edildi

DENİZLİ (AA) - Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı'na bağlı Sokak Hayvanları Kliniği'ne yaralı olarak getirilen yavru leylek "Rüzgar" sağlığına kavuştu.

Alınan bilgiye göre, Çivril ilçesinde ormanlık alanda yaralı halde bulunan yavru leylek, Orman ve Su İşleri Müdürlüğü çalışanları tarafından Denizli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı'na bağlı Sokak Hayvanları Kliniği'ne getirilerek teslim edildi.

Sokak Hayvanları Kliniği Veteriner Hekimi Emine Dangal, gazetecilere yaptığı açıklamada, kanat ve bacaklarında yaralar bulunan "Rüzgar"ın tedavisinin tamamlanma aşamasına geldiği kaydetti.

Tedavi sonrasında leyLeğin doğal ortamına bırakılacağını ifade eden Dangal, "Kliniğimizde bir yandan yaralı, kötü muamele görmüş ve bakıma muhtaç sokak hayvanlarını yeniden sağlığına kavuştururken, diğer yandan yaban hayatına da sahip çıkmaya devam ediyoruz. Bugüne kadar atmaca, şahin, leylek, flamingo, balıkçıl, akbaba gibi kuş türlerinin tedavilerini gerçekleştirerek tekrar doğal ortamlarına bıraktık" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  çevre

  ,

  Rüzgar

  ,

  orman

  ,

  kuş

  ,

  Büyükşehir

  ,

  koruma