Şampiyonada kolu kırıldı

Şampiyonada kolu kırıldı
Şampiyonada kolu kırıldı
- Denizli Büyükşehir'in milli judocusu Nesrin Çetin'in, müsabaka esnasında sol kolunun kırıldığı bildirildi

DENİZLİ (AA) - Denizli Büyükşehir Belediyespor'un milli judocusu Nesrin Çetin'in sol kolunun, Zonguldak'ta katıldığı şampiyonada kırıldığı bildirildi.

Kulüpten yapılan açıklamada, Zonguldak'ta 23-25 Ocak tarihleri arasında yapılan Büyükler Judo Türkiye Şampiyonası'na katılan ve 48 kiloda yarışan Denizli Büyükşehir Belediyespor'un milli judocusu Nesrin Çetin'in sol kolunun, müsabaka esnasında dirseğinden kırıldığı belirtildi.

Zonguldak'taki Büyükler Judo Türkiye Şampiyonası'na katılan, judoda Avrupa ve Türkiye şampiyonu olan Nesrin Çetin'in Bursalı rakibi Rüsa Şehnaz Güz ile mücadelesi esnasında, sol kolunda acı hissederek maçı yarıda bırakmak zorunda kaldığı, müsabakanın sonuna 1 dakika kala ve önde iken sakatlanan Nesrin'in, çekilen filminde sol kolunun dirsek kemiğinde kırık olduğunun tespit edildiği kaydedildi.

- Avrupa Kupası finalinde aynı yerden kırılmıştı

Milli judocu Nesrin Çetin, Bursalı rakibi Rüsa Şehnaz Güz ile yaptığı müsabaka esnasında, ikisinin de yere düştüğünü belirterek, "Üste geçeyim derken kolum, rakibimin altında kaldı ve acı hissedince, maçı yarıda bıraktım. Hastaneye gittik ve acilde röntgeni çekildi, kırık olduğu tespit edildi ve o an çok üzüldüm. 2011'de de Çek Cumhuriyeti'ndeki Avrupa Kupası final maçında, sol kolum yine aynı yerinden kırılmıştı" dedi.

Antrenör Murat Aydoğmuş, Nesrin'in tedavi sürecinin 4 ila 6 hafta arası olduğunu söyledi.

Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezleri (TOHM) projesi kapsamında düzenlenen şampiyonada talihsizlik yaşayan Nesrin'in 48 kiloda Türkiye beşincisi olduğu ve Büyükler Judo Milli Takımı'na seçildiği belirtildi.