Sinpaş Denizli Basket'te liderlik sevinci

Sinpaş Denizli Basket'te liderlik sevinci
Sinpaş Denizli Basket'te liderlik sevinci
- Başantrenör Çevik: "Hedeflerimiz içerisindeki en büyük hedefe ulaştık, ligin en az sayı yiyen takımı olduk"

DENİZLİ (AA) - Türkiye Basketbol 2. Ligi lideri Sinpaş Denizli Basket'in başantrenörü Okan Çevik, ligin ilk yarısını lider olarak bitirmenin gururunu yaşadıklarını belirtti.

Çevik, gazetecilere yaptığı açıklamada, evinde oynadıkları maçta Afyon Belediye'yi 85-62 mağlup ederek üst üste 11. galibiyeti aldıklarını söyledi. Sinpaş Denizli olarak ilk devreyi lider bitirmenin gururunu yaşadıklarını ifade eden Çevik, şunları söyledi:

"Hedeflerimiz içerisindeki en büyük hedefe ulaştık. Ligin en az sayı yiyen takımı olmak. Ben işin başarıya giden kısmında müdafaaya çok fazla inanan bir antrenörüm. Dolayısıyla oyuncularımıza koyduğum hedef bu ligin en az sayı yiyen takımlarından biri olabilmekti. Gerçekten bütün antrenman ve maçlar olsun öncelikle müdafaa konsantrasyonu ile geçiyor. Hücum olarak zaten potansiyelli bir takımız. Geniş bir kadromuz var. Maçın içerisinde değişken oyuncularla oynama şansına sahibiz. Oyuncularımın göstermiş olduğu performanstan dolayı kutluyorum." 

Çevik, geniş ve iyi bir kadroya sahip olduklarını, takımın motivasyonu ile birliğinin çok iyi olduğuna dikkat çekerek, bu birlikteliği sürdürebilecek kendilerine katkı verecek birini bulabilirsek devre arasında oyuncu takviyesi yapabileceklerini sözlerine ekledi. 


  ETİKETLER:

  Basketbol

  ,

  Türkiye

  ,

  Belediye