Şırnak'taki terör saldırısı

Şırnak'taki terör saldırısı
Şırnak'taki terör saldırısı
- Terhisinin ardından helikopterle nakledilirken teröristlerin açtığı ateş sonucu şehit düşen piyade er Doğan Acar'ın cenazesi Denizli'ye getirildi - Kardeşinin, şehit ere otomobil hediye etmeye hazırlanırken acı haberi aldığı belirtildi

DENİZLİ (AA) - Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde bölücü terör örgütü PKK mensupları tarafından askeri helikoptere açılan ateş sonucu şehit olan piyade er Doğan Acar'ın cenazesi askeri uçakla memleketi Denizli'ye getirildi. 

23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndaki törenin ardından şehit Acar'ın cenazesini taşıyan askeri uçak, Çardak Hava Meydan Komutanlığı Havaalanı'nda, garnizon komutanlığı tören kıtasıyla askeri yetkililer tarafından karşılandı. 

Terhisinden sonra şehit düşen erin cenazesi askerlerin omuzlarında taşınarak ambulansa konuldu. Şehidin cenazesi daha sonra karayoluyla Denizli Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

Doğan Acar'ın cenazesi, yarın Akhan Mahallesi'nde düzenlenecek törenden sonra Akhan Camisi'nde kılınacak öğle namazının ardından mahalle mezarlığında toprağa verilecek.

Şehit erin Akhan Mahallesi'ndeki baba ocağının bulunduğu Atatürk Caddesi'nde aile yakınları ve vatandaşlar da aileye taziye ziyaretinde bulunuyor. 

Şehit Acar'ın baba ocağının yakınındaki  Ankara -Denizli karayolunda uzun araç konvoyu oluştu. Vatandaşlar araçlarından ellerindeki Türk bayraklarıyla terör örgütü PKK aleyhine sloganlar attı. 

Bu arada, kardeşi Şahin Acar'ın şehide hediye etmek için bir otomobil satın aldığı ve aracın noter işlemleri yaptırdığı sırada acı haberi aldığı öğrenildi.