Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu

Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu
Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu
- İSO'nun yaptığı araştırmada sıralamaya Denizli'den 10 firmanın girdi

DENİZLİ (AA) - İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından yapılan " Türkiye 'nin ikinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu - 2014 Araştırması" sonucunda Denizli'den 10 firma lisetede yer aldı.

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Özer, yaptığı değerlendirmede, 2014 rakamlarına göre belirlenen Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde Denizli'den 10 firmanın yer aldığını ve bunların çoğunluğunun ihracatçı firma olduğunu belirtti.

Tekstil ihracatı yapan bir firmanın bu yıl ilk 500'de yer almasından dolayı 2013 yılı verilere göre sıralamada 1 firmanın azaldığını bildiren Özer, Türkiye'nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesine girerek göğüslerini kabartan tüm sanayi kuruluşlarını ve bu başarıda payı olan çalışanlarını tebrik etti. 

Özer, sıralamaya giren 10 firmadan 5'inin iplik ve tekstil sanayisinde, 4'ünün bakır tel ve kabloda ve 1'inin ise beton sanayinde üretim yaptığını bildirdi. 

Tekstilin il ihracatında lider sektör konumunda olduğuna işaret eden Özer, bununla birlikte ilk 500 ve ikinci 500 firma sıralamaları göz önüne alındığında, Denizli ekonomisinin, sektör çeşitliliğini sürdürmeyi başardığını ve bu şekilde ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam ettiğini sözlerine ekledi.