"Üniversite Fair-Play Kervanı" Denizli'de

"Üniversite Fair-Play Kervanı" Denizli'de
"Üniversite Fair-Play Kervanı" Denizli'de
- Avrupa Fair Play Birliği Başkan Yardımcısı Arıpınar: - "Fair-play'i yaygın hale getirmeyi hedefliyoruz"

DENİZLİ  (AA) - Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Fair Play Komisyonu'nun düzenlediği "Fair-Play Üniversiteler Kervanı", Pamukkale Üniversitesi'ne (PAÜ) konuk oldu. 

Etkinlik kapsamında, komisyon üyeleri PAÜ Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı'yı ziyaret etti. 

Uluslararası Fair Play Komitesi Üyesi ve Avrupa Fair Play Birliği (EFPM) Başkan Yardımcısı Erdoğan Arıpınar, ziyaretin ardından yapılan basın toplantısında, ''Fair-Play Üniversiteler Kervanı'' ile fair-play (dürüst oyun) kavramı ve ruhunu, ülke genelinde yaygınlaştırmayı amaçladıklarını belirtti.

Etkinliklerle geleceğin spor ve beden eğitimi öğretmenlerine dolayısıyla tüm topluma ulaşmayı hedeflediklerini ifade eden Arıpınar, ''Geleceğin spor ve beden eğitimi öğretmenlerine, antrenörlerine fair-play'i anlatırsak, onlar da öğrencilere anlatacaklar. Böylece bunu yaygın hale getirmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.

PAÜ Rektörü Prof. Dr. Bağcı ise takımlarının oynadığı tüm karşılaşmalarda fair-play kavramı etrafında bütünleşmiş bir üniversite olduklarını ifade ederek, fair-play kurallarını zorlayıcı hiçbir hareketin içinde olmadıklarını dile getirdi.

TMOK Fair Play Komitesi, basın toplantısının ardından fair-play anlayışına hizmetlerinden dolayı Bağcı'ya plaket ve rozet takdim etti. 

PAÜ'de yapılan "Fair-Play Üniversiteler Kervanı" etkinliği kapsamında  Dünya Fair-Play Karikatür Yarışmaları'nda ödüle layık görülen eserlerin yer aldığı sergi açıldı ve panel düzenlendi. 

 


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Türkiye

  ,

  spor

  ,

  Oyun

  ,

  Avrupa

  ,

  Karikatür

  ,

  sergi

  ,

  ülke

  ,

  başkan