Üsteğmen Burak İz toprağa verildi

Üsteğmen Burak İz toprağa verildi
Üsteğmen Burak İz toprağa verildi
- Büyük Menderes nehrinde botun alabora olması sonucu kaybolan ve 17 gün sonra cesedi bulunan Üsteğmen Burak İz, Denizli'de son yolculuğuna uğurlandı

DENİZLİ (AA) - Sarayköy ilçesindeki Büyük Menderes Nehri'nde botun alabora olması sonucu kaybolan ve cesedine 17 gün sonra erişilen Üsteğmen Burak İz toprağa verildi.

İzmir Adli Tıp Kurumu'ndaki işlemlerinin ardından ailesi tarafından Denizli'ye getirilen Burak İz'in cenazesi, evinin önünde helallik alındıktan sonra Ulu Cami'ye getirildi. 

Cenaze namazı için çevre illerden katılımların olduğu gözlenirken, Kayalık Caddesi araç trafiğine kapatıldı. Türk bayrağına sarılı tabutun başında bekleyen aileyi yakınları teselli etmeye çalıştı. 

Cenaze törenine, İz'in beden eğitimi öğretmeni eşi Sinem İz, ailesi, Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, İl Garnizon Komutanı Tuğgeneral Erhan Uzun, Aydın Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Murat Kırkaya, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Cengiz Yıldız, mesai arkadaşları ve vatandaşlar katıldı.

İz'in cenazesi öğle namazını takiben kılınan cenaze namazından sonra askerlerin omzunda taşınarak cenaze aracına kondu ve Gümüşler Mezarlığı'na götürülerek toprağa verildi.

Denizli'nin Sarayköy ilçesinde 3 Şubat'ta, Büyük Menderes Nehri'ne açılan botun alabora olması sonucu Kara Pilot Üsteğmen Burak İz kaybolmuş, 3 kişi ise kendi imkanlarıyla kurtulmuştu. Arama kurtarma ekiplerince, botun alabora olduğu bölge ile Buharkent ilçesindeki Feslek regülatörü civarındaki sürdürülen çalışmaların 17. gününde, İz'in cesedi regülatör bölgesinde bulunmuştu.