Yaralı yavru kartal tedavi altına alındı

Yaralı yavru kartal tedavi altına alındı
Yaralı yavru kartal tedavi altına alındı
- Denizli'de, yaralı halde bulunan ve kaçak avcılar tarafından vurulduğu tahmin edilen yavru kartal, Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği'de tedavi ediliyor

DENİZLİ (AA) - Denizli'de ormanlık alanda vatandaşlar tarafından yaralı halde bulunan yavru kartal, tedavi altına alındı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Kliniği'nde tedavisine başlanan kartalın kanadının kırık olduğu tespit edildi.

Klinikteki veterinerlerin "Fırtına" adını verdiği kuşun, 15 gün gözetim altında tutulacağı, kanadının tamamen iyileştirilip egzersizlerinin tamamlanmasının ardından, doğal yaşam alanına bırakılacağı belirtildi.

Veteriner hekim Emine Dangal, yaralı kartal yavrusunun bir hafta önce kendilerine getirildiğini, kanatlarında saçmadan dolayı oluşan yara ve kırık tespit ettiklerini söyledi.

Kartalın uçamadığını anlatan Dangal, "Kliniğimizde çeşitli tedaviler uyguluyoruz. Kırılan kanadını alçıya aldık. Uçma egzersizleri de yaptırıyoruz. Fırtına'nın tedavisi biraz daha devam edecek. Daha sonra yine doğaya salınacak" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Fırtına

  ,

  Yaşam

  ,

  Büyükşehir