"Yaşam Paylaştıkça Güzel"

"Yaşam Paylaştıkça Güzel"
"Yaşam Paylaştıkça Güzel"
- Merkezefendi Belediye Başkan Muhammet Subaşıoğlu: - "Kitap ve oyuncakları kumbaralar vasıtasıyla toparlayıp ihtiyaç sahibi aile ve çocuklarımıza ulaştırmayı amaçlıyoruz"

DENİZLİ (AA) - Merkezefendi Belediye Başkan Muhammet Subaşıoğlu,  kitap ve oyuncakları kumbaralar vasıtasıyla toparlayıp ihtiyaç sahibi aile ve çocuklara ulaştırmayı amaçladıklarını söyledi.

Merkezefendi Belediyesi'nin "Yaşam Paylaştıkça Güzel" adıyla başlattığı oyuncak ve kitap toplama kampanyasının tanıtımı dolayısıyla Arif Yalınkaya İlkokulu bahçesinde bir tören düzenlendi.

Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, okul bahçesine iki kumbaranın bırakıldığı törende yaptığı konuşmada,  sosyal sorumluluk projeleri kapsamında yer alan "Yaşam Paylaştıkça Güzel" adlı proje ile farklı sosyal ve ekonomik gruplara mensup kesimler arasında paylaşım duygusunu güçlendirmek istediklerini belirtti.

Proje kapsamında ilçe sınırları içerisine kumbaralar yerleştirdiklerini ifade eden Şubaşıoğlu, şunları kaydetti:

"Kitap ve oyuncakları kumbaralar vasıtasıyla toparlayıp ihtiyaç sahibi aile ve çocuklarımıza ulaştırmayı amaçlıyoruz.  Bugün bu projemize start verdik. Çocuklarımızın evlerindeki kullanmadıkları kitap ve oyuncaklarını ilçemizin belirli noktalarına yerleştirdiğimiz kumbaralarımıza bağışlamalarını bekliyoruz. Sizlerin kumbaralara atarak paylaştığı oyuncak ve kitaplar, ihtiyaç sahibi aile ve çocuklarımızı mutlu etsin. Mutlu olmak ve mutlu etmek için paylaşmak gerekir düşüncesiyle tüm vatandaşlarımızı kampanyamıza destek olmaları için kumbaralarımıza davet ediyoruz."

Konuşmaların ardından, öğrenciler oyuncaklarını ve kitaplarını kumbaralara atarak kampanyaya destek oldu.

Toplantıya, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Kılınç, öğretmen ve öğrenciler katıldı.