Yetimlere bayramlık

Yetimlere bayramlık
Yetimlere bayramlık
DENİZLİ (AA) - Denizli'de yetimlere bayramlık alındı.Medeniyet ve İnsani Yardım Derneği (MEDENİYAD) ile İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım...

DENİZLİ (AA) - Denizli'de yetimlere bayramlık alındı.

Medeniyet ve İnsani Yardım Derneği (MEDENİYAD) ile İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH)  İnsani Yardım Vakfı 'nın Denizli'de tespit ettiği yetimlere, bir alışveriş merkezinde bulunan giyim mağazasından bayramlık alışverişi yapıldı.

MEDENİYAD Başkanı Mehmet Ali Öner, alışveriş sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, her bayram olduğu gibi bu bayramda da yetimlerin yüzü güldürmek istediklerini belirtti.

Ramazan Bayramı için yetim çocukların bayrama mutlu girmeleri ve bir nebze olsun yetimliklerini unutmaları için onlara bayramlık aldıklarını ifade eden Öner, "Derneğimiz, İHH ile birlikte dünyanın neresinde olursa olsun savaş, işgal ve doğal afet gibi nedenlerle yetim kalmış çocuklara destek olmakla beraber, yurt içinde de yetimlerimize düzenli olarak yardım etmektedir. Ayrıca yetimlerin yanında olmaya da gayret ediyoruz, onların yalnız olmadıklarını hissetmelerini istiyoruz" dedi.