Yurtta kış

Yurtta kış
Yurtta kış
- Yoğun kar yağışı nedeniyle Denizli'yi Antalya ve Muğla'ya bağlayan karayolu ulaşıma kapandı - İlk ve orta dereceli okulların ardından Pamukkale Üniversitesi'nde de ilçeler dahil eğitime 1 gün ara verildi

DENİZLİ (AA) - Denizli'yi, Antalya ve Muğla'ya bağlayan karayolu, yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı.

Denizli'de akşam saatlerinde başlayan kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. Şehir içinde zincirsiz araçlarla yola çıkan bazı sürücüler mahsur kaldı. 

Trafik ekipleri kar yağışının yoğun olduğu bölgelerde zincirsiz araçların trafiğe çıkmasına izin vermedi. Akkonak ve İncirlipınar mahallelerinde karın ağırlığına dayanamayan bazı ağaçların yola devrilmesi sonucu şehir içi ulaşımda aksamalar meydana geldi.  Belediye ekipleri kentin birçok noktasında kar temizleme ve tuzlama çalışması yaptı. Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, çalışmaları takip etti. 

Yoğun kar yağışı dolayısıyla akşam saatlerinde ulaşımın kontrollü sağlandığı Cankurtaran mevkisinde kar kalınlığı 30 santimetreyi geçti. Bölgede yoğun kar yağışı nedeniyle Denizli'den Antalya ve Muğla'ya ulaşımı sağlayan karayolu ulaşıma kapandı. Karayolunda araçlarını park eden bazı vatandaşlar, kar topu oynadı. 

Öte yandan, ilk ve orta dereceli okulların ardından Pamukkale Üniversitesi'nde de ilçeler dahil eğitime 1 gün ara verildiği bildirildi.