Yurtta kış

Yurtta kış
Yurtta kış
DENİZLİ (AA) - Denizli'de bir hafta aradan sonra akşam tekrar başlayan kar yağışı, kent merkezinde etkili oldu, şehirler arası yollarda ulaşımda...

DENİZLİ (AA) - Denizli'de bir hafta aradan sonra  akşam tekrar başlayan kar yağışı, kent merkezinde etkili oldu, şehirler arası yollarda ulaşımda aksamalar meydana geldi. 

Trafik ekipleri, Denizli-Antalya karayolu Cankurtaran bölgesi ile Denizli- Ankara karayolu Kocabaş mevkisindeki kar yağışı nedeniyle karayolunda tır ve çekicilerin geçişine izin vermiyor. Ekipler, diğer araçlara ise zincir ve kar lastiği kontrolünün ardından izin veriyor. Büyük ve zincirsiz araçlar dinlenme tesisleri, benzin istasyonları ile arazilerde bekletiliyor. 

Kent merkezinde de etkili olan kar yağışı, şehir içi ulaşımında da zaman  zaman aksamalara neden oldu. Özellikle şehrin üst kesimlerinde kara hazırlıksız yakalanan sürücüler, yolda araçları ile ilerlemekte güçlük çekti. Polis ekipleri, sürücüleri zincirsiz ve kar lastiği olmadan yola çıkmamaları konusunda uyardı. Karayolları ve  belediye ekipleri, yollarda kar temizleme ve tuzlama çalışması yaptı.

 


  ETİKETLER:

  Benzin

  ,

  Ankara

  ,

  Antalya

  ,

  Belediye

  ,

  Akşam

  ,

  zaman

  ,

  kar

  ,

  kent

  ,

  şehirler