24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü
24 Kasım Öğretmenler Günü
- Ömerli ilçesinde, Öğretmenler Günü düzenlenen etkinlikle kutlandı.

MARDİN (AA) - Ömerli ilçesinde, Öğretmenler Günü düzenlenen etkinlikle kutlandı.

Ömerli Hükümet Konağı'nda başlayan tören, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adnan Çiftçi'nin, Atatürk anıtına çelenk bırakması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam etti.

Etkinlik, daha sonra Mehmet Kavak Anadolu Lisesi konferans salonunda devam etti.

Ömerli İlçe Milli Eğitim Müdürü Adnan Çiftçi, yaptığı konuşmada, bu gün gelinen noktada, gelişmede, kalkınmada ve güçlenmede eğitim ve öğretimin yerinin inkar edilemeyeceğini belirtti.

Çiftçi, "Bir toplumun ortaya koyduğu eğitimin kalitesi diğer bir değişle eğitim ve öğretim sektörüne verdiği ve biçtiği değer, onun aynı zamanda gelişmişlik ve kalkınmışlık derecesi ile de alakalı olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmen arkadaşlarımızın gününü kutlarken, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi saygı ile anıyorum. Ruhları şad olsun" şeklinde konuştu.

Aday öğretmenler adına konuşan Vedat Gönenç ise, "İnsanı eğitirken bazı şeylerin dönüşü olmuyor. Gerçek bir özveri isteyen meslek öğretmenlik. Yeni öğretmen modeli, aynı zamanda bir Mustafa Kemal modelidir. Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi 'Memleketi asıl aydınlığa boğacak olanlar öğretmenlerin yetiştirdiği küçük hanımlar, küçük beylerdir. Onlar geleceğin bir gülü, bir yıldızı bir mutluluk parıltısıdır' Konuşmasını sonlandırırken tüm eğitim camiasının Öğretmenler Gününü kutluyorum" dedi.

Etkinlik, göreve yeni başlayan aday öğretmenlerin yemin etmesiyle son buldu.

Törene, Ömerli Kaymakamı Erol Korkmaz, Garnizon Komutanı Yzb. Zeki Ertüzün, Cumhuriyet Baş Savcısı Erkan Demirkaya, kamu kurum temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.