24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü
24 Kasım Öğretmenler Günü
- AK Parti Mardin İl Gençlik Kolları Başkanlığı, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenlere karanfil dağıttı.

MARDİN (AA) - AK Parti Mardin İl Gençlik Kolları Başkanlığı, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla öğretmenlere karanfil dağıttı.

AK Parti Mardin İl Gençlik Kolları Başkanı Halil Yomak ve yönetim kurulu üyeleri, okulları gezerek öğretmenlere ve okul idarecilerine karanfil verdi.

Öğretmenlerin genç neslin yetişmesinde katkısı tartışılmayacak kadar büyük olduğunu belirten Yomak, "Memleketlerin gelişiminde büyük rol alan genç neslin iyi bir eğitimden geçmesi gerekir" dedi.

Yomak, şöyle dedi:

"Gençlerin topluma nasıl adapte olabilecekleri, büyüklere karşı sevgi ve saygı hususlarını ve kariyer gibi önemli gördüğümüz maddeleri gençlerimize öğretecek ve aynı zamanda onları bilinçlendirecek tek varlık öğretmenlerdir. Öğretmenler günü onların değerini ve kıymetini bir kez daha anlamamız açısından önemli bir vesiledir. Çünkü bilgi, beceri ve tecrübeleriyle çocuklarımızı yetiştirebilecek ve emanet edebileceğimiz yegane kişiler öğretmenlerimizdir. Elleri öpülesi öğretmenlerimizin her anını kendimize örnek gösterip planlarımızı ona göre ayarlamalıyız."