8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürlüğü, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, etkinlik yaptı.Halk Sağlığı Müdürlüğü, bir alışveriş...

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürlüğü, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle, etkinlik yaptı.

Halk Sağlığı Müdürlüğü, bir alışveriş merkezinde, "Sağlık Çalışanı Kadınlara Yönelik Şiddetin Önlenmesi" dikkati çekmek için stant açtı.

Diyarbakır Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fatih Mehmet Aslan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, toplumsal bilincin yükseltilmesi ve konuya ilişkin farkındalığın arttırılması için böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Aslan, etkinlikte vatandaşlara el broşürleri de dağıtıldığını belirtti.

Aslan, şunları söyledi:

"Kadınlar insanlığın devamı için en kutsal varlıklardır. En büyük dertlerin dertlisi, en büyük mutlulukların ardındaki kahramanlardır. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü tüm dünyada, kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri, birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmaktadır."

Düzenlenen etkinliğe Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Murat Koç, Şube Müdürleri Dr. Ferah Gören, Dr. Serkan Bütün ve Halk Sağlığı Müdürlüğü yetkilileri ile sağlık çalışanları katıldı.