8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü
8 Mart Dünya Kadınlar Günü
DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da Tarım Orman Çalışanları Birliği Sendikasınca (Toç-Bir-Sen), 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir grup kadına...

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da Tarım Orman Çalışanları Birliği Sendikasınca (Toç-Bir-Sen), 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir grup kadına kahvaltı verildi.

Bir otelde düzenlenen kahvaltılı etkinliğe çok sayıda kadın katıldı.

Burada konuşan, Toç-Bir-Sen Kadın Kolları Başkanı Amine Bilgiç Yavuz, kadın değerinin 8 Mart'la sınırlı olmaması gerektiğini belirtti.

Kadını anlamanın, insanı anlayıp, insanı yaşatmak olduğunu söyleyen Yavuz, "Kadın cennetin ayakları altında olduğu en büyük değerdir" dedi.

Bu gününün sadece bir kutlama günü olarak algılanmaması gerektiğini vurgulayan Yavuz, şöyle konuştu:

"Geçmişten modern zamanlarımıza kadar yaşayan olaylarda bir çok ders çıkarılmalıdır. Bugün kadın erkek, insan olarak yaşanan bunca zorbalığa, zulme, sömürüye, ayrımcılığa kapitalizmin cinsiyetçilik ihanetine ve oyunlarına karşı konulmalıdır. Özgürlük, adalet, eşitlik ve insanca yaşama temelinde kadın erkek bütün duyarlı insanları, insana dair olana, insanca yaşama mücadelesine davet ediyoruz. Tüm dünya kadınların günü kutlu olsun diyoruz ve tüm kadınları selamlıyoruz."