8 Mart Dünya Kadınlar günü

8 Mart Dünya Kadınlar günü
8 Mart Dünya Kadınlar günü
DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Valiliği ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürülüğünün iş birliğiyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla etkinlik...

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Valiliği ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürülüğünün birliğiyle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla etkinlik düzenledi.

Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezinde düzenlenen etkinlikte konuşan Vali Hüseyin Aksoy, kadınların toplumun temel direği olduğunu belirtti.

Kız çocuklarının eğitiminden yoksun bırakılmalarına değinen Aksoy, "Kız çocukları en doğal hakları olan, okumaktan yoksun bırakılıyor, kimse bu hakkı ellerinden alamaz. Çocuklarımızın  eğitim  hakkından yoksun kalmamaları açısından hepimize önemli görevler düşüyor. herkes üstünde düşeni yapmalı" dedi.

Aksoy, şöyle konuştu:

"Kadını bilinçlendirmek ve topluma kazandırmak adına, kadınlara yönelik olarak yürüttüğümüz çalışmalar var. Kadınlarımızın seçimle gelinen alanlarda daha çok yer almalarını arzu ediyoruz. Özellikle ekonomik yaşamda daha fazla yer almalarını istiyoruz. Bu noktada kadınlarımızın kendilerini geliştirmelerini kendilerine olan güvenlerini  en üst seviyeye getirmeleri bakımından büyük önem taşıyor. Biz kadınlarımızı her noktada her görevi  yapabilecek kapasitede görüyoruz  ve onların bu tür görevler üstlenmesinden büyük mutluluk duyuyoruz."

Etkinlikte Ali Aktaş şarkıları eşliğinde folklor grubu halk oyunlarını oynandı.