ABD'de üç Müslüman gencin öldürülmesi

ABD'de üç Müslüman gencin öldürülmesi
ABD'de üç Müslüman gencin öldürülmesi
MARDİN (AA) - Eğitim-Bir-Sen Mardin Şube Başkanı Eyyüp Değer, "Bütün batıyı Fransa'da ırkçılığa karşı toplayan zihniyet bugün neden bu 3 masum genç...

MARDİN (AA) - Eğitim-Bir-Sen Mardin Şube Başkanı Eyyüp Değer, "Bütün batıyı Fransa'da ırkçılığa karşı toplayan zihniyet bugün neden bu 3 masum genç için harekete geçmiyor" dedi.

Değer yaptığı açıklamada, batı medyası ve Türkiye 'de bazı gazetelerin Charlie Hebdo saldırısında tüm dünya insan haklarından bahsederken, Müslüman oldukları için öldürülen 3 kişiye sessiz kaldığını ileri sürdü.

Batı medyasının bu vahşi cinayetleri görmezden gelip otopark kavgası süsü verdiğini belirten Değer şunları kaydetti:

"Bütün batıyı Fransa'da ırkçılığa karşı toplayan zihniyet bugün neden bu 3 masum genç için harekete geçmiyor. Hepimiz Charlie'yiz diyen Cumhuriyet gazetesi bu 3 masum genç için neden 'Yusor Muhammed'iz' demiyor. Peygambere hakareti basın özgürlüğü ile eş tutan Zaman Gazetesi'nden neden bir ses çıkmıyor."

Değer, son 12  yılda dünyanın çeşitli yerlerinde ve özellikle Ortadoğu 'da 12 milyon Müslümanın katledildiğini iddia ederek, insan haklarının sadece batılı öldürülünce hatırlandığını kaydetti.