Acil tıp çalışanlarına yönelik toplantı

Acil tıp çalışanlarına yönelik toplantı
Acil tıp çalışanlarına yönelik toplantı
DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da acil sağlık hizmetleri çalışanlarına yönelik gerçekleştirilen acil tıp toplantılarının 4'üncüsü yapıldı.İl Sağlık...

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da acil sağlık hizmetleri çalışanlarına yönelik gerçekleştirilen acil tıp toplantılarının 4'üncüsü yapıldı.

İl Sağlık Müdürlüğü, Dicle Üniversitesi, Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ve Özel Bağlar Hastanesi tarafından bir otelde düzenlenen programda konuşan İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Hakan Karakaş, toplantıyı, çocuk hastalıkları branşında ortaya çıkan sorunları çözmek için yaptıklarını söyledi.

Acil servis personellerini çocuk hastalıkları konusunda bilgilendirmeyi amaçladıklarını belirten Karakaş, "Çocuklarda özellikle karın ağrısı çok ciddi bir sıkıntı, toplantıda bu konuyu ele alacağız. Sıcakların gelmesiyle beraber yaz aylarında çocuklarda yanık vakalarındaki artış göze çarpıyor. Bu konuda neler yapmalıyız, bunları konuşarak çözümler üreteceğiz" dedi. 

Toplantıya, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Cafer Güloğlu, Özel Bağlar Hastanesi Başhekimi Dr. Lokman Taş ile 112 Acil Servis çalışanları katıldı.


  ETİKETLER:

  Diyarbakır

  ,

  Kamu

  ,

  Çocuk

  ,

  Bilim