AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Akar'ın ilçe ziyaretleri

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Akar'ın ilçe ziyaretleri
AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Akar'ın ilçe ziyaretleri
DİYARBAKIR (AA) - AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, Eğil, Dicle ve Hani ilçelerini ziyaret etti.Partisinin milletvekili adayları, il...

DİYARBAKIR (AA) - AK Parti  Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, Eğil, Dicle ve Hani ilçelerini ziyaret etti.

Partisinin milletvekili adayları, il ve ilçe yöneticileriyle ziyaretlerini sürdüren Akar, esnafla bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

Akar, ilçe ziyaretlerinin ardından yaptığı açıklamada, vatandaşın huzurunu bozmaya çalışanlara fırsat verilmemesi gerektiğini söyledi.

Gittikleri ilçelerde esnafla bir araya gelip onların sıkıntı ve sorunlarını dinlediklerini ifade eden Akar, "İl ve ilçe teşkilatları olarak her fırsatta esnafımızla bir arada olma çabası içindeyiz. Esnaflarımızı ziyaret ediyoruz, onları dinliyoruz. Görüş, öneri ve eleştirilerini alıyoruz, dertlerini dinliyoruz ve onlara hükumetimizin ülkemize ve Diyarbakır'da yapmış olduğu çalışmalarını anlatıyoruz. Bu şekilde AK Parti olarak bütün birimlerimizle birlikte sürekli Diyarbakır için ne yapabiliriz bunun çalışması içerisindeyiz" dedi.

Akar, ziyaretlerde en önemli şeyin hemşehrileriyle bir arada olabilmek, onların halini, hatırını sorabilmek olduğunu belirtti.

"Hep birlikte huzur ve mutluluk içinde yaşamak için ülkemizi karıştırmaya çalışanlara, huzurumuzu bozmaya çalışanlara, itibar etmemeliyiz" diyen Akar, 30 yıldır Türkiye 'nin kanayan yarasını durdurmak için herkesin sürece destek vermesi gerektiğini savundu.

Akar, şunları kaydetti:

"AK Parti iktidarı bugüne kadar hiçbir siyasi partinin yapamadığı veya yapmaya cesaret edemediği çözüm sürecine getirmiştir. Allah'ın izniyle birlik ve beraberlikle akan kanı durduracağımıza inanıyorum. Sizlerin desteği ile çözüm süreci başarıya ulaşacaktır. 1 Kasım seçimlerinin ana konusu millet iradesinin hakim olmasıdır. Yeni Türkiye'nin oluşumunda devletin temsilcisi millettir. 1 Kasım ile artık askeri darbelerin, muhtıraların dönemi tamamen kapanacaktır. 1 Kasım ülkemiz için bir milat olacaktır. Bölge halkımız, Başbakanımız ve Genel Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'nu ve AK Parti'yi seviyor. Bunu 13 yıllık AK Parti geçmişine baktığımızda çok net bir şekilde görürüz. Bizim önceliğimiz 80 milyon insanın demokrasi çerçevesinde barışı, kardeşliği, refahı ve güvenidir."