AK Parti konvoyuna "bombalı tuzak" iddiası

AK Parti konvoyuna "bombalı tuzak" iddiası
AK Parti konvoyuna "bombalı tuzak" iddiası
- AK Parti Diyarbakır milletvekili adaylarının seçim çalışmaları için gittiği Hani ilçesinde PKK'lı teröristlerce iki ayrı noktada yola döşenen patlayıcının konvoyun geçişi sırasında patlatılmasının planlandığı öne sürüldü - Korucuların fark etmesi üzerine patlayıcılar, jandarma ekiplerince kontrollü şekilde patlatıldı

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'ın Hani ilçesinde AK Parti milletvekili adaylarının seçim çalışmaları için geçiş yapacağı güzergahta terör örgütü PKK mensuplarınca yola yerleştirilen iki ayrı patlayıcı, güvenlik güçlerince kontrollü şekilde infilak ettirildi.

Alınan bilgiye göre, AK Parti Diyarbakır milletvekili adayları Galip Ensarioğlu, Fatih Kayhan ve Alaattin Parlak, bazı partililerle seçim çalışmaları için konvoy halinde dün Hani ilçesine hareket etti.

Bölgede yol kontrolü yapan korucular, Aksalkan ve Mıbırdaş köyleri arasında yola tuzaklanmış bir patlayıcı olduğunu fark etti.

İddiaya göre, teröristler patlayıcıyı yerleştirdikleri yola bir kamyon kum dökerek AK Parti konvoyunu bu noktada durdurup patlayıcıyı infilak ettirmek istedi.

Bölgede kontrol yapan korucuların kabloları fark etmesi üzerine durum jandarmaya bildirildi.

Olay yerine gelen jandarma ekiplerince karayolu ulaşıma bir süre kapatılarak patlayıcı düzeneği kontrollü şekilde patlatıldı.

Çalışmalarını sürdüren korucular, Kaygusuz beldesi yakınlarında da yola yerleştirilen bir patlayıcı olduğunu gördü.

Jandarma ekiplerince yolda alınan güvenlik önlemlerinin ardından patlayıcı imha edildi.

Patlamanın etkisiyle karayolunda oluşan çukur, daha sonra mıcır dökülerek kapatıldı.