Alman heyetten Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne ziyaret

Alman heyetten Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne ziyaret
Alman heyetten Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne ziyaret
- Almanya Sol Parti Milletvekili Karin Binder ve sivil toplum örgütü temsilcileri, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.

DİYARBAKIR (AA) - Almanya Sol Parti Milletvekili Karin Binder ve sivil toplum örgütü temsilcileri, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesini ziyaret etti.

Seçimleri yerinde izlemek amacıyla gözlemci sıfatıyla Diyarbakır'da bulunan Binder ve sivil toplum örgütü temsilcilerinden oluşan heyet, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başka Yardımcısı Fırat Anlı ile görüştü.

Belediye Başkan yardımcısı Anlı, Diyarbakır'da yaşanan patlamadan dolayı üzgün olduklarını ve bir yandan da yaraları sarmaya çalıştıklarını söyledi.

Anlı, 2015 genel seçim sonuçlarının İstasyon Meydanı'nda yaşamını yitirenlere duyulan bir saygının sonucu olduğunu kaydetti.

Ortadoğu 'nun çok kötü ve zor bir süreçten geçtiğini, Irak ve Suriye'de adım adım insani değerlerin ortadan kalktığını kaydeden Anlı, bu coğrafyada barış, kardeşliğin egemen olması ve farklı kimliklerin beraber mücadele vermesinin ise ilerisi için umut verici olduğunu ifade etti.

Anlı, "Seçim güvenliği ve yaşanacak hak ihlalleri konusunda bu süreçte bizleri yalnız bırakmayan burada bulanan dostlarımıza da özellikle teşekkür etmek istiyoruz. Bu başarı hepimizin başarısıdır" dedi.

Almanya Sol Parti Milletvekili Karin Binder de, meydana gelen patlamadan dolayı da başsağlığında dileklerini Anlı'ya iletti.