Amatör Spor Haftası

Amatör Spor Haftası
Amatör Spor Haftası
- Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Amatör Spor Haftası, Diyarbakır'da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

DİYARBAKIR (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Amatör Spor Haftası, Diyarbakır'da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

14-18 Ekim tarihleri arasında Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinliklerde, basketbol, futbol , atletizm, güreş, okçuluk, atıcılık, bisiklet, karate ve doğa yürüyüşünde faaliyetlerde bulunuldu.

Diyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir, yaptığı açıklamada, "Amatör Spor Haftası" etkinlikleri kapsamında  9 branşta faaliyetlerde bulunduklarını söyledi.

Demir, yapılan etkinliklerde dereceye giren sporculara madalya ve çeşitli ödüllerin verildiğini belirtti.

Demir, "Bu yılki etkinliklerimiz dolu dolu geçti. Birçok branşta yaptığımız etkinliklerde başarılı olan sporcuları da ödüllendirdik. Gazel ve anlamlı geçen bu etkinliklere katılan tüm sporcularımızı, antrenörlerimizi ve yöneticilerimizi kutluyorum" dedi.

Amatör Spor Haftası etkinlikleri ile çocuk ve gençlerin spora teşvik edildiğini ifade eden Demir, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan kurtarıp, topluma kazandırmak ve gelecekte daha yararlı bireyler olmaları ile Amatör Spor Haftası etkinlikleri hayata geçmiştir. Aynı zamanda halkımızın ve gençlerimizin düzenli bir şekilde fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi amaçlanmıştır."