"Anadolunun Renkleri, Adımları ve Sesleri Buluşuyor" yıl sonu etkinliği

"Anadolunun Renkleri, Adımları ve Sesleri Buluşuyor" yıl sonu etkinliği
"Anadolunun Renkleri, Adımları ve Sesleri Buluşuyor" yıl sonu etkinliği
- Diyarbakır'da Yenişehir Halk Eğitim Merkezi tarafından "Anadolu'nun Renkleri, Adımları ve Sesleri Buluşuyor" yıl sonu etkinliği düzenlendi.

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'da Yenişehir Halk Eğitim Merkezi tarafından " Anadolu 'nun Renkleri, Adımları ve Sesleri Buluşuyor" yıl sonu etkinliği düzenlendi.

Cahit Sıtkı Tarancı Kültür Merkezinde 3. sü düzenlenen geleneksel programda konuşan Yenişehir Halk Eğitim Merkezi Müdürü Nurullah Öncü, halk eğitim merkezi bünyesinde çeşitli kurslar açtıklarını, bu kursları vakıflar, dernekler ve okulların çeşitli alanlarında açtıklarını söyledi.

Eylül 2014'ten bu yana 685 kurs açıp 17 bin 503 kursiyer yetiştirdiklerine belirten Öncü, şöyle konuştu:

"Halk eğitim merkezi bünyesinde farklı yörelerden halk oyunları kurslarımıza  ait öğretmen ve emekçilerimizin yetiştirmiş olduğu kursiyerlerimizin hazırlamış olduğu yıl sonu etkinlik programında Anadolu'nun farklı yerlerine ve farklı kültürlerine gitmek istiyoruz."

Etkinlikte, kursiyerler farklı yörelere ait oyunlar oynadı ve türküler söyledi.

Etkinliğe Vali Yardımcıları, Taner Bircan, Kürşat Güleryüz, Yenişehir Kaymakamı Mehmet Özel, Sur Kaymakamı Memduh Turan ve Bağlar kaymakamı Dursun Balaban ve Milli Eğitim Müdür yardımcıları katıldı.