Anıtpark'ta düzenleme çalışması başladı

Anıtpark'ta düzenleme çalışması başladı
Anıtpark'ta düzenleme çalışması başladı
DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'ın en eski parklarından olan Anıtpark, yeniden düzenlenmeye başlandı.Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı...

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır'ın en eski parklarından olan Anıtpark, yeniden düzenlenmeye başlandı.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, park düzenleme çalışmaları yaklaşık 2 milyon 53 bin liraya mal olacağı belirtildi.

 Çalışmaların 8 ay süreceği bildirilen açıklamada, parktaki yeşil alan miktarı artırılacak, dış çevre duvarları ve betonlar kaldırılacağı kaydedildi.

Açıklamada, çalışma boyunca, herhangi bir kazaya sebebiyet verilmemesi için parkın halkın kullanımına geçici olarak kapatıldığı ifade edildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Engelli vatandaşların kullanamadığı lavabolar engellilerin kullanabileceği şekilde değiştirilecek. Engelli oyun grupları ile tematik çocuk oyun grupları yerleştirilecek. Mevcut geniş yürüme yolu daraltılarak, daralan alan genişliğinde 400 metre uzunluğunda koşu ve yürüyüş parkuru yapılacak. Parkın yanından geçecek hafif raylı sistem de dikkate alınarak hazırlanan projeyle, yeşil alan miktarı artırılacak, sert zemine denk gelen mevcut ağaçlar kompozit panel ızgara ile korunacak, hemzemin spot aydınlatma elemanlarıyla ağaçlar aydınlatılacak."