Ankara'daki terör saldırısına tepkiler

Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
Ankara'daki terör saldırısına tepkiler
- Diyarbakır barosu üyeleri, Ankara'daki terör saldırısını kınamak için cübbeli eylem yaptı

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Adliyesi önünde toplanan Diyarbakır barosu üyeleri,  Ankara 'daki terör saldırısını kınamak için cübbeli eylem yaptı. 

Saldırıda ölenler anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunanan grup adına konuşma yapan Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi, katil ve karanlık güçlerin bu saldırısı halkların barış talebini daha çok güçlendireceğini ifade etti.

Savaşa, ölüme karşı barış çığlığını haykırmak için Türkiye 'nin dört bir yanından Ankara'ya gelen barış güvercinlerinin acımasızca katledildiğini söyleyen Elçi,

"Şüphesiz toplumumuzun birlikte, bir arada, demokratik ve özgür bir ülkede barış içinde yaşama arzu ve iradesini hiçbir karanlık odak ve vahşi saldırı yok edemeyecektir" dedi.

Elçi, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkiye'nin toplumsal barışının tümüyle bozulması istenmiyorsa, Türkiye'nin Suriye 'ye dönmesi istenmiyorsa, şehirlerimizn Halep'e dönmesi istenmiyorsa yurttaşları korumak, güvenliklerini almak, yaşam haklarını sağlamak için tam bir kararlılıkla gerekli önlemleri alınmalıdır. Son 4-5 ay içinde yaşanan katliamların failleri, bu katliamların yaşanmasında ihmallerni olan her kim varsa etkili şekilde soruşturularak adalet önüne çıkarılmalıdır."

Elçi, barış ve kardeşlik talebini, barış çığlığını boğmaya yönelik bu vahşi ve alçakça saldırıyı şiddetle kınayıp lanetlediklerini dile getirdi.