Anneler Günü

Anneler Günü
Anneler Günü
- Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Diyarbakır'da Anneler Günü dolayısıyla düzenlenen yürüyüşe katıldı -Yılmaz: -"Annelerimiz başta olmak üzere bütün kadınların vereceği destekle Çözüm Süreci'nin en kısa zamanda sonuçlanmasını diliyorum"

DİYARBAKIR (AA) - Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz,  "Annelerimiz başta olmak üzere bütün kadınların vereceği destekle Çözüm Süreci'nin en kısa zamanda sonuçlanmasını diliyorum" dedi.

Bakan Yılmaz, beraberinde AK  Parti Diyarbakır Milletvekili Oya Eronat ile Anneler Günü dolayısıyla AK Parti Diyarbakır İl Kadın Kolları tarafından Yenişehir ilçesinde düzenlenen yürüyüşe katıldı. 

Annelerin istemesi halinde tüm sorunların çözebileceğini belirten Yılmaz, şöyle konuştu:

"Anneleri birbirinden ayıramayız. Bütün annelerin acıları bizim acılarımız. İnşallah bu anneler günü vesilesiyle ilimize ve bölgemize daha fazla huzur, barış ve daha fazla kardeşlik olsun. Annelerimiz başta olmak üzere bütün kadınların vereceği destekle bölgemizdeki Çözüm Süreci'nin en kısa zamanda sonuçlanmasını diliyorum. Çocuklarımızı geleceğe çok daha eğitilmiş, sağlıklı ve huzur içinde yetiştirmeyi temenni ediyorum."

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Mukaddes Evsen, yürüyüşün 81 ilde düzenlendiğini belirtti.

Annelerin evlatları için daha iyi eğitim, daha iyi sağlık hizmeti, daha güvenli bir ülke verebilmek gayesiyle sürekli çalıştıklarını bildiren Evsen, "30 yıl boyunca yüzleri gözyaşlarıyla ıslanmış anneleri teselli etmekten daha fazlasını yapmak istedik. Ülkemizin geçmişte yaşadığı acıları, sıkıntıları, hasretleri ve korkuları en çok hisseden ve yaşayan annelerimiz,  bugün güçlerini yüreklerindeki merhametle birleştirip adeta inşa ettiğimiz güzel geleceğe iyilik ve umut taşıyor" dedi.