Artuklu'da 3 inşaat daha mühürlendi

Artuklu'da 3 inşaat daha mühürlendi
Artuklu'da 3 inşaat daha mühürlendi
- Artuklu ilçesinde kaçak olduğu gerekçesi ile 3 inşaatın daha mühürlendiği, mühürlenen inşaat sayısının 33'e ulaştığı belirtildi.

MARDİN (AA) - Artuklu ilçesinde kaçak olduğu gerekçesi ile 3 inşaatın daha mühürlendiği, mühürlenen inşaat sayısının 33'e ulaştığı belirtildi.

Artuklu Belediyesi'nden yapılan açıklamada, Nisan-Haziran 2015 tarihleri arasında  yapılan denetimlerde kaçak olduğu tespit edilen 3 inşaatın mühürlendiği kaydedildi.

5393 sayılı kanun hükümlerine göre işyeri açma ve çalışma ruhsatı bulunmayan işyerlerine gerekli uyarıların yapıldığına işaret edilen açıklamada, işu ifadlere yer verildi:

"Belediyemiz mücavir alanı içerisinde devam etmekte olan inşaatlara beton dökümleri için her birine işgaliye harcı kesilerek 23 adet inşaata gereken izinler verilmiştir. Teknik elemanlarca yapılan denetimlerde kaçak olduğu tespit edilen 3 adet inşaat mühürlenmiştir. Bu tarihler arasında, denetimlerde kaçak olduğu tespit edilen 30 adet inşaatın mühürlendiği, Mart 2014 tarihinden bu yana toplamda ise 33 inşaat mühürlenmiş oldu."

Mart 2014 ile Mart 2015 tarihleri arasında, 522 iş yerinin denetlendiği bildirilen açıklamada, insan ve çevre sağlığını olumsuz etkileyen üretim yapan 30 gıda imalatçılarına idari yaptırım kararı verildiği bildirildi.

 Açıklamada ayrıca, ilçe sınırları içerisinde yeni iş yeri açma ve çalışma ruhsatı talebinde bulunan 19 işyerine işyeri açma ve çalışma ruhsatının verildiği, seyyar satıcıların önlendiği, halkın gidiş ve geliş yerlerini işgal yapan esnafların uyarıldığı, satışa sunulan mallar üzerinde etiket denetiminin yapıldığı kaydedildi.


  ETİKETLER:

  çevre

  ,

  İşyeri

  ,

  İnşaat

  ,

  ilçe

  ,

  gıda

  ,

  ,

  2015

  ,

  iş yeri

  ,

  kaçak