Atıcılık: Havalı Silahlar Atatürk Kupası

Atıcılık: Havalı Silahlar Atatürk Kupası
Atıcılık: Havalı Silahlar Atatürk Kupası
- Mersin'de düzenlenen müsabakalarda Diyarbakırlı sporcular önemli başarılar elde etti

DİYARBAKIR (AA) - Mersin'de düzenlenen Havalı Silahlar Atatürk Kupası müsabakalarında Diyarbakırlı sporcular önemli başarılara imza attı.

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu'nun 2015 yılı faaliyet programı içerisinde yer alan 10 metre Havalı Silahlar Atatürk Kupası'nda, milli atıcı Ömer Akgün, büyükler kategorisinde iki rekor birden kırarak Türkiye birincisi olurken, genç kızlarda Edanur Tarhan ikinci, Diyarbakır'ın genç erkek takımı da ikincilik kupasının sahibi oldu.

Diyarbakır atıcılık antrenörü Abdurrahman Akgün, Mersin'de düzenlenen Havalı Silahlar Atatürk Kupası müsabakalarında önemli başarılar elde ettiklerini söyledi. Akgün, her zaman olduğu gibi milli sporcuları Ömer Akgün'ün yine önemli başarılar elde ederek 2 Türkiye rekoru birden kırdığını belirtti.

Müsabakaların büyük çekişmeye sahne olduğunu, özellikle büyük erkekler müsabakaları renkli ve çekişmeli geçtiğini kaydeden Akgün, "Bu müsabakada yarışan sporcumuz Ömer Akgün, harika bir yarışma çıkardı. İki rekor kırarak şampiyon oldu. Ömer'i elde ettiği başarıdan dolayı kutluyorum" dedi.

Diyarbakır'da atıcılığın her geçen daha da geliştiğini dile getiren Akgün, başarılı sporcuların yetiştiğini bildirdi.

Akgün, "Branşımızda önemli gelişme var. Ulusal düzeyde dereceler elde eden sporcularımız bulunuyor. Bu anlamda çok mutluyuz. Hedefimiz olimpiyatlara katılacak sporcular çıkarmaktır" şeklinde konuştu.