Başbakan Davutoğlu'nun Diyarbakır mitingi

Başbakan Davutoğlu'nun Diyarbakır mitingi
Başbakan Davutoğlu'nun Diyarbakır mitingi
- AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Akar, Başbakan Ahmet Davutoğlun'un Diyarbakı'da düzenlediği mitingin, esasen 1 Kasımda şekillenecek tablonun bir özeti olduğunu belirtti.

DİYARBAKIR (AA) - AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Dara Akar, Başbakan Ahmet Davutoğlun'un Diyarbakı'da düzenlediği mitingin, esasen 1 Kasımda şekillenecek tablonun bir özeti olduğunu belirtti.

Başbakan Davutoğlu'nun Diyarbakır mitingini değerlendiren Akar, eski karanlık dönemlerine yeniden sürüklenmek istenen Türkiye'nin önünde Diyarbakır halkının yepyeni bir ak meşale daha yaktığını ve Diyarbakır halkının AK Partiye Sahip çıktığını bildirdi. 

"Diyarbakır'ın her zaman olduğu gibi bu seçimden de istikrar ve güvenden yana tarafını belli etmiştir" diye Akar,

"Diyarbakır mitingimizi çok sayıda Diyarbakırlı vatandaşımızın yoğun ilgisi ile gerçekleştirdik. Ahmet Davutoğlu'nun Diyarbakır Mitingi yeni Türkiye'nin yeni hamlelerine adım atılacak bir gün olarak gördüğünü net bir şekilde İstasyon Meydanında deklare etti. Gerçekleştirdiğimiz miting, milletimizin, huzur ve istikrarına kasteden cephelere ve çevrelere karşı yine tek vücut halinde durulacağını göstermiştir. Diyarbakırlılar, şehrin dört bir yanından İstasyon Meydanı'na aslında miting için değil, istikrar için, huzur için, gelişen, kalkınan bir Türkiye ve Kadim şehrimiz Diyarbakır için koşmuştur."

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Akar, Diyarbakır'ın ve Diyarbakır halkının Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Diyarbakır'da düzenlediği mitingde bir kez daha misafir perverliğini gösterdiğini kaydetti.

Akar, "Başbakanımız hem halkımızın hem de teşkilatımızın heyecanını, istikrar ve huzur isteğini, gençler için, Diyarbakır ve Diyarbakır Halkı için yatırım ve istihdam taleplerini bu meydanda gördü.  Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu ağırlayan, destek veren ve meydanları dolduran tüm halkımıza sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz, AK kadroların hep bir arada dünyaya mesaj verdiği bu büyük buluşmada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Kadınlarıyla ve gençleriyle tüm il ve ilçe teşkilatlarımızı canı gönülden tebrik ediyorum" diye konuştu.