Beyaz Su isale hattı, tarımsal sulamada kullanılmayacak

Beyaz Su isale hattı, tarımsal sulamada kullanılmayacak
Beyaz Su isale hattı, tarımsal sulamada kullanılmayacak
MARDİN (AA) - Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Ahmet Zirek, Beyaz Su isale hattından tarımsal sulamaya kesinlikle izin verilmeyeceğini...

MARDİN (AA) - Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Ahmet Zirek,  Beyaz Su isale hattından tarımsal sulamaya kesinlikle izin verilmeyeceğini söyledi.

Zirek, Mardin ve ilçelerinin içme suyu ihtiyacını karşılayan Nusaybin Beyaz Su isale hattında yazın oluşan su problemlerine ilişkin 17 köy muhtarı ile bir araya geldi.

Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MARSU) toplantı salonundaki toplantıda konuşan Zirek, mevcut su kaynağına sahip çıkılması gerektiğini ifade etti.

Geçen yıl çifçilerin Beyaz Su isale hattını kullanarak tarımsal sulamasını yaptığını anımsatan Zirek şunları söyledi:

"Hiç kimsenin 800 bin kişiyi susuz bırakmasına hakkı yoktur. Köyümüz susuz ama çiftçimiz bunu düşünmüyor ve suyu boşa akıttığı gibi kaçak kullanıyorsa biz hiçbir şekilde buna izin vermeyiz. Bu konuda kesinlikle kararlıyız. Artık herkes sayacını takacak ve kişi ne kadar su kullanıyorsa ona göre ücret ödeyecek. Su bölge halkı için çok önemli bir ihtiyaçtır. Buna hepimizin sahip çıkması gerekirken sadece kendimizi düşünmemek gerekir. Beyaz Su isale hattından tarımsal sulamaya kesinlikle izin verilmeyecek." 

MARSU Genel Müdürü Ömer Altun ise çalışanlarla beraber köylünün sorunlarını çözmeye her zaman hazır olduklarını belirterek, kaçak kullanımına izin vermeyeceklerini belirtti.

Beyaz Su isale hattında tarımsal sulamanın ve kaçağın önüne geçmek içinde çalışmalar yaptıklarını kaydeden Altun "Bizler sayaçlarda elektronik sistem kuracağız. Aynı zaman da içme suyu sağlayan Beyaz Su isale hattında tarımsal sulamanın önüne geçmek içinde devriye ekibi kurarak devriyeler atacağız" dedi.


  ETİKETLER:

  Beyaz

  ,

  Köy

  ,

  zaman

  ,

  Büyükşehir

  ,

  kaçak