"Bize Ramazanda iyilik Yaraşır" kampanyası

"Bize Ramazanda iyilik Yaraşır" kampanyası
"Bize Ramazanda iyilik Yaraşır" kampanyası
- Mardin İHH, yetim çocuklara yönelik "Bize Ramazanda iyilik Yaraşır" kampanyası başlattı.

MARDİN (AA) - Mardin İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından yetim çocuklara yönelik  "Bize Ramazanda iyilik yaraşır" kampanyası başlatıldı.

Mardin İHH Yetim Birimi Başkanı Abdurrahman Ceylan gazetecilere yaptığı açıklamada, kampanya kapsamında toplanacak gelirin Ramazan ayında yetim çocuklara bisiklet alınacağını söyledi.

Hem yetim çocukları sevindirmek hem de çocukları ekran başından alıp sosyal hayata kazandırmayı amaçladıklarını ifade eden Ceylan, şöyle dedi:

"Ramazan ayına az bir zaman kala da böyle bir kampanya başlattık. Ramazan ayında her yetim aileye bir bisiklet kazandırmayı amaçlıyoruz. Bir bisikletin fiyatı 150 lira . Bir bisiklete yetim güler, yetim gülerse dünya güler. Her yetim aileye Ramazan ayında bisiklet kampanyasına katkı yapmak için Mardin İHH yetim masasına başvurmalarını rica ediyoruz."

Kendilerinin bu yardımları daha ileri bir noktaya taşıma imkanı verdikleri ve bu konuda kendilerine yardımcı olan herkesi hayırla andıklarını ve kendilerine teşekkür ettiklerini belirten Ceylan, "Allah hayırsever kardeşlerimizin hayırlarını şimdiden kabul etsin" dedi.