"Bize Ramazanda İyilik Yaraşır" kampanyası

"Bize Ramazanda İyilik Yaraşır" kampanyası
"Bize Ramazanda İyilik Yaraşır" kampanyası
Mardin İHH, yetim çocuklara yönelik "Bize Ramazanda iyilik Yaraşır" kampanyası sona erdi.

MARDİN (AA) - Mardin İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından yetim çocuklara yönelik düzenlenen "Bize Ramazanda İyilik Yaraşır" kampanyası sona erdi.

"Her yetim çocuğu bir bisiklet" adı altında düzenlenen kampanyada hayırseverlerin katkılarıyla toplanan bisikletler, İHH Mardin Şubesi Yetim Birimi'ne kaydı bulunan 150 çocuğa bisiklet verildi.

Artuklu Üniversitesi Turizm Uygulama Oteli'nde düzenlenen törende konuşan Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, bu anlamlı kampanyada yetim aileler ve çocuklarıyla buluşuyor olmanın mutluluğunu yaşadığını kaydetti.

İHH Mardin Şubesi'nin yapmış olduğu faaliyetleri takdir ettikelrini belirten Koçak, şöyle konuştu:

"STK'larımızdan hayırseverlerimizden beklentim şudur: en dezavantajlı gruplara yönelmek zorundayız. Hem maddi hem de manevi yardımlarımızı muhtaç olan yetimlere ulaşmak zorundayız. Aksi takdirde başta bizler olmak üzere hepimiz bunun vebali altında olacağız. Bu vesileyle çok anlamlı bir gecede beraber iftar açtığımız yetimlerimizle buluşmamızı sağlayan ve çok anlamlı bağışlarla desteklenen bisiklet kampanyasına katkıda bulunan hayırsever adamlarımıza, akademisyenlerimize bağışçılarımıza ve kampanyada emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum."

İHH Mardin Şube Başkanı Mehmet Timurağaoğlu ise, Ramazan ayından hemen önce başlatılan bisiklet kampanyasının başarıyla tamamlanarak amacına ulaşmış olmasının haklı gururunu yaşadıklarını söyledi.

Mardin İHH olarak, çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü kaydeden Timurağaoğlu, şöyle dedi:

"İHD Mardin Şubesi Yetim Birimi'nde veri tabanında kaydı bulunan il genelinden 620 yetim çocuğumuza düzenli olarak her ay 100 lira yardımda bulunuluyor. Bunun yanında veri tabanına işlenme aşamasında olan 332 yetim çocuğumuz daha sisteme entegre olmak üzeredir. Sisteme işlenecek yetimlerimizle birlikte Mardin genelinde yaklaşık bin yetimize düzenli olarak maddi yardımlar ulaştırmakla birlikte çeşitli periyotlarla ulaştırdığımız ayni ve nakdi yardımların da olduğunu belirmekte fayda görüyorum. Bu yardımları, sponsorlarımızın desteğiyle sürdürüyoruz. İnşallah yardımlar devam edecek ve önümüzdeki günlerde 650 yetim çocuğumuzu Ramazan Bayramı öncesinde giydirmiş olacağız. Bu konuda bütün hayırseverlerimizde de yeni kampanyamıza destek olmaya davet ediyorum."

İHH Yetim Birimi Başkanı Abdurrahman Ceylan da, kampanya kapsamında 150 bağışçıdan 150 bisiklet topladıkalrını söyledi. 

Toplanan bisikletlerden bir bölümünün hak sahibi ailelere teslimatını yaptıklarını belirten Ceylan, projenin asıl amacının hem yetim çocukları sevindirmek, hem de çocukları ekran başından alıp sosyal hayata kazandırmak olduğunu söyledi.