Camiler ve Din Görevlileri Haftası

Camiler ve Din Görevlileri Haftası
Camiler ve Din Görevlileri Haftası
- Diyarbakır Müftüsü İşliyen: "Hz. Peygamber, camilere sahip çıkmaya teşvik ediyor. Bizler de buna uygun hareket etmeliyiz"

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Müftüsü Burhan İşliyen, "Hz. Peygamber, camilere sahip çıkmaya teşvik ediyor. Bizler de buna uygun hareket etmeliyiz" dedi.

İşliyen, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla Dini Yüksek İhtisas Merkezi Müdürlüğü'nde gazetecilerle bir araya geldi. 

 Kur'an-I Kerim tilavetiyle başlayan program, Diyarbakır İl Müftüsü Burhan İşliyen konuşmasıyla devam etti.

"Hz. Peygamber, camilere sahip çıkmaya teşvik ediyor. Bizler de buna uygun hareket etmeliyiz" diyen İşliyen, "Camilerin olduğu yerlerde bu topluma daha çok güzellik ve sevgi yayılacak. Biz bütün cami ve Kur'an kurslarında görev yapan arkadaşlarımız en kutsal ve mukaddes davayı temsil etmekteyiz. Allah'tan temsil ettiğimiz davaya layık olmayı niyaz ediyoruz" şeklinde konuştu.

Müftülük olarak topluma yönelik önemli projeleri hayata geçirdiklerini anlatan  İşliyen, şöyle konuştu:

"Her mahallede özellikle hanım efendilerimizin devam ettiği Kur'an kursları açıldı. Aynı şekilde 4-6 yaş arası Kur'an kursları açıldı. Bu çerçevede bütün Diyarbakırlıları bu hizmetlere destek olmaya davet ediyorum. Diyarbakır'da kızlarımıza yönelik bölge yatılı Kur'an-ı Kerim kursu, erkeklere ise bölge yatılı hafızlık kursu inşa edeceğiz" 

İşliyen,  Ankara 'daki terör saldırısında hayatını kaybedenlere rahmet dilediklerini sözlerine ekledi.

Programa Ankara Kadro, Terfi, Terhis Daire Başkanı Mahmut Göl, il ve ilçe müftüleri ve din görevlileri katıldı.


  ETİKETLER:

  Ankara

  ,

  Diyarbakır

  ,

  YAŞ

  ,

  Cami

  ,

  Daire

  ,

  ilçe