CHP İş Dünyası Grubu, Mardin'de

CHP İş Dünyası Grubu, Mardin'de
CHP İş Dünyası Grubu, Mardin'de
- CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztrak: "Bir an önce Suriyeli misafirlerimizi kayıt altına alın. Gelenleri bilelim. Suriyeli misafirlerin getirdiği araçların da mutlaka kayıt altına almak gerekiyor"

MARDİN (AA) - CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, "Bir an önce Suriyeli misafirlerimizi kayıt altına alın. Gelenleri bilelim. Suriyeli misafirlerin getirdiği araçların da mutlaka kayıt altına almak gerekiyor" dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Öztrak'ın başkanlığındaki CHP İş Dünyası Grubu heyeti, Mardin'de incelemelerde bulundu.

Öztrak, CHP Mardin İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında,  Türkiye 'nin zor ve sıkıntılı günlerden geçtiğini savundu.

Cumhurbaşkanının konuşmalarının ve ekonomiye müdahalelerin faturasının vatandaş ve iş dünyasına çıktığını iddia eden Öztrak, şöyle dedi:

" Bugün bu bölgede yaşananların arkasında önceki döneminin başbakanının bitmez tükenmez hırsı var. Bugün de bu bitmez tükenmez hırs devam etmektedir. Türkiye'de Anayasa'nın ilkeleri çiğnenmektedir. Cumhurbaşkanı milletin kendisine verdiği cumhurbaşkanlığı görevini yapmak ve daha tarafsız boyutta çalışmak yerine bugün meydanlara çıkmış bir partiye oy toplamaya çalışmaktadır." 

Bölgede çok sık elektrik kesintilerinin yaşandığını, bu konuyu meclise taşıyacaklarını aktaran Öztrak, acil önlemlerin alınması gerektiğini belirtti.

Öztrak, "Komşunuzun evinde kavga varsa sizi de etkiler. Hele hele bu hükümet gibi komşudaki kavgada taraf oluyorsanız, yangının her an sizin evinize sıçrama ihtimali de giderek artıyor. Onun için komşularımız ile yapıcı ve iyi ilişkiler kurulmasını CHP olarak hedefliyoruz" diye konuştu.

Türkiye'nin büyük bir ülke ve potansiyelinin olduğunu anlatan Öztrak, bölgeye ve Türkiye'ye yatırım yapılması gerektiğini, fakat yapılmadığını savundu.

Öztrak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Buradan hükümete sesleniyoruz. Bir an önce Suriyeli misafirlerimizi kayıt altına alın. Gelenleri bilelim. Suriyeli misafirlerin getirdiği araçların da mutlaka kayıt altına almak gerekiyor. Bu araçların bakımı yapılmıyor. Bu araçlar trafik kurallarını ihlal ettiği zaman bunlara ceza kesilemiyor. Takip edilemiyor. Bunlarda benim vatandaşımın canını tehlikeye sokuyor."

Komşular ile yaşanan sorunların diğer ülkelere yapılacak ihracatlarda ulaşım maliyetlerini çok arttığını kaydeden Öztrak, bu maliyetlerin mutlaka devlet tarafından karşılanması gerektiğini sözlerine ekledi.