Çocuk kütüphanesine 335 kitap hediye edildi

Çocuk kütüphanesine 335 kitap hediye edildi
Çocuk kütüphanesine 335 kitap hediye edildi
- Yazar Şeyhmus Diken ve Diyarbakırlı İşadamı Davut Ökütçü, kendi imkanları ile topladıkları 335 adet kitabı, Davut Ökütçü Çocuk Kütüphanesi'ne hediye etti.

DİYARBAKIR (AA) - Yazar Şeyhmus Diken ve Diyarbakırlı İşadamı Davut Ökütçü, kendi imkanları ile topladıkları 335 adet kitabı, Davut Ökütçü Çocuk Kütüphanesi'ne hediye etti.

Konuyla ilgili yapılan etkinliğe yazar Şeyhmus Diken, Sur Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Şık Barut, ve yazar Leyla Aytek katıldı.

Yazar Şeyhmus Diken, kütüphanenin Sur Belediyesi tarafından 2007'de açıldığını hatırlatarak, bu tür çalışmaların yaygınlaşması gerektiğini ifade etti.

Diken, şöyle dedi:

"Sur Belediyesi'nin bu tip uzmanlık isteyen kütüphanelere ihtiyacı var. Bu çocuk kütüphanesini oluşturdu. İyi ki de oluşturdu. Bugün de bir vefa örneği göstererek bu kütüphanenin oluşumunda çok büyük katkıları olan Davut Ökütçü, beş yayın evinden seçilmiş kitap katkısını sundu."

Sur Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Şık Barut da, Davut Ökütçü'nün kütüphane için gösterdiği çalışmaların takdire şayan olduğunu ifade etti

Şık Barut, "Sekiz yıldır bu çocuk kütüphanemiz var. Bizim önceliğimiz olan kesimlerden biri de çocuklarımızdır. Hep diyoruz ya çocuklarımız yarınlarımız, geleceğimizdir. Ve bu yarınlarımıza, geleceğimize bizim verebileceğimiz, sunabileceğimiz en değerli şey de bilgidir. Bu bilgiyi de biz kütüphanelerimizle elimizden geldiğince çocuklarımıza ulaştırmaya ve buralardan faydalandırmaya çalışıyoruz. Bugün gelen 335 kitabında çok büyük katkısı olacaktır. Katkısı ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.