Çocuk Yaz Kampı devam ediyor

Çocuk Yaz Kampı devam ediyor
Çocuk Yaz Kampı devam ediyor
- Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin, 15 Haziranda başlattığı "Çocuk Yaz Kampı", 100 çocuğun katılımıyla Elazığ'ın Gezin beldesinde devam ediyor.

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi  Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Çocuk ve Kreş Hizmetleri Şube Müdürlüğünün, 15 Haziran'da başlattığı "Çocuk Yaz Kampı", 100 çocuğun katılımıyla Elazığ'ın Gezin beldesinde devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi, geleneksel olarak sürdürdüğü Çocuk Yaz Kampı uygulaması kapsamında dezavantajlı ve risk altında bulunan çocuklara birer hafta tatil yaptırıyor.

Diş fırçası ve macunundan ayakkabıya, şort, tişört, şapka, terlik, havluya kadar kullanılabilecek her malzemenin içinde bulunduğu bir çantayı kamp girişinde çocuklara veren Büyükşehir Belediyesi, hastalıklara karşı da bir hemşire ve sağlık aracını 24 saat çocukların hizmetine sunuyor.

Geçen hafta başlayan ve bu hafta ikinci grubu ağırlayan kampın bu haftaki misafirleri, Bağlar ve Kayapınar ilçelerindeki eğitim destek evlerine giden 9-14 yaş grubu arasındaki çocuklar oldu.

Çocuklar, boş zamanlarını da langırt, masa tenisi, masa hokeyi, badminton, voleybol, basketbol gibi oyunlarla keyifli vakit geçiriyor. 

Çocuk Yaz Kampı Sorumlusu İsmail Atız, bu yıl hedeflerinin  Bin 200 çocuğun yaz tatili yapmasını sağlamak ve oluşturulan 8 atölyeyle kişisel, fiziksel ve zihinsel gelişmelerine katkı sunmak olduğunu söyledi.

Kampta görev yapan Sosyal Hizmetler Çocuk Şubesi  Eğitmeni  Yaprak Filiz, maddi imkansızlıklar nedeniyle tatil yapamayan çocukların, kampta, okulun, ailenin ve çevrenin üzerlerinde yarattığı yoğun baskıdan, stresten uzaklaştığını belirtti.