Çocukları dağa kaçıranlara yönelik operasyon

Çocukları dağa kaçıranlara yönelik operasyon
Çocukları dağa kaçıranlara yönelik operasyon
- Terör örgütü PKK'nın dağ kadrosu için çocukları kaçırdıkları belirlenen 10 şüpheliye yönelik Diyarbakır merkezli 3 ilde eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi - Diyarbakır, Kütahya ve Giresun'daki operasyonda 2'si kadın 7 kişi gözaltına alındı

DİYARBAKIR (AA) - Terör örgütü PKK için çocukları dağa kaçırdıkları tespit edilen 10 şüpheliye yönelik Diyarbakır, Kütahya ve Giresun'da eş zamanlı operasyon yapıldı. 2'si  kadın 7 şüpheli gözaltına alındı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Diyarbakır Jandarma Komutanlığı ekiplerince Çınar'da yaşları 15 ila 18 arasında değişen çocukları terör örgütüne kaçıran suç örgütüne yönelik çalışmada, 10 şüphelinin mağdurları alıkoyduğu tespit edildi.

Yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan bir şüphelinin 12 Şubat 2015 günü çıkarıldığı mahkemece tutuklanmasının ardından diğer şüphelilerin yakalanması için 3 ilde eş zamanlı operasyon yapıldı.

Diyarbakır, Kütahya ve Giresun'da 11 evde yapılan aramada, 2 Kaleşnikof marka uzun namlulu tüfek, 2 ruhsatsız av tüfeği, şarjör, 1 kilo 900 gram esrar ve örgütsel doküman ele geçirildi, 2'si kadın 7 kişi gözaltına alındı.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.