Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor

Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
Cumhuriyet Bayramı kutlanıyor
- 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, Kulp ilçesinde törenle kutlandı.

DİYARBAKIR (AA) - Cumhuriyetin kuruluşunun 92. yıl dönümü, Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde törenle kutlandı.

Kulp'ta, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yapılan kutlamalar çerçevesinde Kaymakam Fatih Dülgeroğlu, makamında tebrikleri kabul etti.

Kulp kapalı spor salonunda yapılan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Dülgeroğlu ve Garnizon Komutanı Jandarma Yarbay Yusuf Küçükbaşol'un halkın bayramını kutlamasıyla devam etti.

Törende konuşan Kaymakam Dülgeroğlu, "Devletimizi, milletimizi, bayrağımızı, vatanımızı seviyorsak öncelikle ülkemizin geleceği için hep beraber daha çok çalışmalıyız ve birbirimizi daha çok sevmeli, bizi biz yapan milletimizin mukaddes değerlerine hep beraber sahip çıkmalıyız. Şanlı tarihimizi iyi öğrenmeli, ondan çıkarılması gereken dersleri unutmamalıyız" dedi.

Ortadoğu coğrafyasında cereyan eden olaylardan ders çıkarılması gerektiğini dile getiren Dülgeroğlu, şöyle konuştu:

"Ortadoğu coğrafyasında cereyan eden hadiseleri iyi okumalı, dünyada zulme uğrayan kardeşlerimizin çektiği sıkıntılardan ders çıkarmalı ve bu topraklar üzerinde bin yıldır barış ve huzur içerisinde kardeşçe yaşayan ecdadımızın bizlere emanet ettiği bu ülkeye sahip çıkmalı, birbirimize kenetlenip, ülkemizin her alanda gelişmesi için mücadele etmeliyiz."

Öğrencilerin şiirler okuduğu ve halk oyunları gösterisi sunduğu törende, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere de ödülleri verildi.