DEDAŞ, Mardin'de kış hazırlıklarına başladı

DEDAŞ, Mardin'de kış hazırlıklarına başladı
DEDAŞ, Mardin'de kış hazırlıklarına başladı
- DEDAŞ Mardin İl Müdürlüğü'nce, il genelindeki elektrik dağıtım şebekesinde bakım, onarım çalışmaları başlattıldı.

MARDİN (AA) - Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) Mardin İl Müdürlüğü'nce, il genelinde bakım, onarım çalışmaları başlattıldı.

DEDAŞ Mardin İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, " Kış Bakımı Planı" dahilinde oluşturulan ekiplerin öncelikle elektrik trafolarının bakımını yaptıkları belirtildi.

Merkez ve ilçe ile kırsalda toplam 632 trafoda gerekli bütün bakımların yapılmaya başlandığının ifade edildiği açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bakım sırasında arıza verme ihtimali olan parçalar dahi yenileri ile değiştiriliyor. Bu arada, 689 kilometrelik alçak gerilim ve orta gerilim enerji nakil hattında da bakım yapılıyor. Ekipler, yaz mevsiminde sıcak ve aşırı kullanım nedeniyle gevşeyen elektrik hatlarını, kış mevsiminde rüzgardan dolayı birbirine değerek elektrik kesintilerine neden olmaması için özel yöntemlerle geriyor. Oluşturulan bakım ve onarım ekipleri, ayrıca panolar, enerji nakil hatlarındaki direkler ve aydınlatmada kullanılan armatürleri de elden geçiriyor. Kırık olan armatür veya izolatörler yenilenirken, eğilmiş direklere müdahale ediyor, trafoların yük dengelemelerini yapıyorlar. Çalışmalar sırasında, ihtiyaç duyulan yerlere yeni aydınlatma lambaları da takılıyor."


  ETİKETLER:

  elektrik

  ,

  ilçe

  ,

  kış

  ,

  gerilim

  ,

  müdahale

  ,

  Enerji

  ,

  nakil

  ,

  sıcak