DEDAŞ'tan "Bereketi Bol Olsun" kampanyası

DEDAŞ'tan "Bereketi Bol Olsun" kampanyası
DEDAŞ'tan "Bereketi Bol Olsun" kampanyası
MARDİN (AA) - Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) Mardin İl Müdürlüğünce, "Bereketi Bol Olsun" kampanyası hakkında çiftçiler...

MARDİN (AA) - Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) Mardin İl Müdürlüğünce, "Bereketi Bol Olsun" kampanyası hakkında çiftçiler bilgilendirildi.

DEDAŞ Mardin İl Koordinatörü Osman Hondu, Mardin İl Müdürü Tekin Türk ve Dicle EPSAŞ İl Müdürü Ekrem Yalçın, bazı mahalle muhtarları ve çok sayıda çiftçinin katıldığı kampanya bilgilendirme toplantısında, çiftçilere, elektrik borcunda yüzde 80'e varan indirim kampanyası hakkında detaylı bilgi verilerek, kampanyaya katılım çağrısı yapıldı.

- " Türkiye 'de bir ilk"

DEDAŞ'tan yapılan yazılı açıklamada ise kampanya ile sağlanan imkanların Türkiye'de bir ilk olduğu, yatırım programları çerçevesinde alt yapı hizmetlerine ağırlık verileceği bildirildi.

Çiftçilerin israf konusunda daha duyarlı davranması gerektiği vurgulanan açıklamada, damlama suluma sistemiyle yapılan sulamanın, hem toprağın yapısını hem de ekolojik dengeyi koruyacağı kaydedildi.

Bu sulama yöntemiyle daha yüksek verim elde edileceği, bunun tüm müşterilerine sağlıklı ve kesintisiz enerji verilmesi açısından da önemli olduğu ifade edilen açıklamada, "Kampanya 15 Ağustos tarihinde sona erecek. Bu nedenle kampanyanın sağladığı imkanlarından yararlanmak isteyen çiftçilerimiz, DEDAŞ'a uğramaları ve kampanyaya katılmalarını bekliyoruz." denildi.