DEDAŞ'tan çiftçilere yönelik kampanya

DEDAŞ'tan çiftçilere yönelik kampanya
DEDAŞ'tan çiftçilere yönelik kampanya
DİYARBAKIR (AA) - Dicle Elektrik AŞ (DEDAŞ), çiftçilere yönelik kampanya başlattı.DEDAŞ'tan yapılan açıklamada, 2013 ve 2014 yıllarında olduğu gibi...

DİYARBAKIR (AA) - Dicle Elektrik AŞ (DEDAŞ), çiftçilere yönelik kampanya başlattı.

DEDAŞ'tan yapılan açıklamada, 2013 ve 2014 yıllarında olduğu gibi bu yıl da çiftçilere yönelik kampanya başlatıldığı belirtildi.

Şirketin, çok büyük fedakarlığa katlanarak, çiftçilere yönelik elektrik enerjisi kullanım bedellerinde yüzde 80-90 indirim yaptığı ifade edilen açıklamada, "Çiftçimizin giderlerini azaltmak, tarımsal faaliyetleri desteklemek ve bölge ekonomisine katkı sağlamak amacıyla üçüncü defa tarımsal sulama kampanyası yapılmıştır. Söz konusu indirim sadece faaliyet gösterdiğimiz illerde yapılmakta olup başka dağıtım şirketlerince diğer bölgelerde uygulanmamaktadır" denildi.

- Yağış olduğu halde sulama yapılıyor

Sulama ihtiyacı olmamasına rağmen hatta yağmur yağdığı halde boş arazilerin gereksiz bir şekilde sulandığının tespit edildiği vurgulanan açıklamada, bu nedenle önemli miktarda elektrik enerjisinin israf edildiği hatırlatıldı.

Kaçak kullanılan enerjinin bedelinin tüm aboneler tarafından karşılandığı aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kaçak veya israf edilerek elektrik kullanılmasından dolayı kaliteli ve kesintisiz enerji dağıtım ve tedarik hizmetinde güçlüklerle karşılaşılmaktadır. 

Tarımsal sulamada kullandığı elektrik bedelini ödemeyen çiftçilerimize önümüzdeki sezon elektrik verilemeyecektir. Ayrıca geçmiş yıllarda kullanmış olduğu elektriğin bedelinin tahsili için tüm hukuki yollara başvurulacaktır."