DEDAŞ'tan solunum cihazına bağlı hastaya ziyaret

DEDAŞ'tan solunum cihazına bağlı hastaya ziyaret
DEDAŞ'tan solunum cihazına bağlı hastaya ziyaret
- Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş (DEDAŞ) yetkilileri, kas hastası olduğu için solunum destek cihazına bağlı olarak yaşamını sürdüren 5 yaşındaki kızı ziyaret etti.

DİYARBAKIR (AA) - Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş (DEDAŞ) yetkilileri, kas hastası olduğu için solunum destek cihazına bağlı olarak yaşamını sürdüren 5 yaşındaki kızı ziyaret etti.

DEDAŞ Genel Müdürü Murat Karagüzel, Oğlaklı Köyüne bağlı Küpbaşı mezrasında yaşayan ve hasta olan 5 yaşındaki Berfin Taş'ın elektriklerin kesilmemesi için talimat verdi. 

Bunun üzerine, enerji taşıyan elektrik hatları acil olarak gözden geçirildi, kesintilere yol açabilecek tüm olumsuzluklar önemli ölçüde giderildi.

Ayrıca, mezraya enerji taşıyan hattan beslenen diğer köylerde yaşayanlar da DEDAŞ ekipleri tarafından muhtarlar aracılığı ile uyarıldı. Bu köylerde yaşayanlardan, elektriklerin kesilmesine neden olabilecek şekilde hatlara aşırı yüklenmemeleri istendi.

Küpbaşı mezrasına giden DEDAŞ Sistem İşletme Yöneticisi Nazan Andiç, Şehir Şebeke Yöneticisi Aydın Böçgün ve Kırsal Şebeke Yöneticisi Şemsettin İzgi, Berfin Taş ve ailesini ziyaret etti.

Ziyaret sonrası konuşan Andiç, burada hasta bir çocuk olduğundan haberdar oldukları için mezranın elektriklerini kesilmemesi için azami özen gösterdiklerini söyledi.

Köyü besleyen hattan 3 köye daha elektrik verildiğini belirten Andiç, şunları kaydetti:

"Yaşanması muhtemel arıza ya da genel bir kesinti dışında mezranın elektriklerinin kesilmemesi için her türlü tedbiri aldık. Burada hasta bir çocuk bulunduğunu biliyoruz. Bu nedenle ekiplerimiz buraya ayrı bir hassasiyet, ayrı bir özen gösteriyor. Yine Çınar ilçesine bağlı Sevindik Köyünde de Cafer Aker adındaki bir müşterimizin 10 yaşındaki kızı da solunum cihazına bağlı olarak yaşıyor. Bu köyde de elektriklerin kesilmemesi için aynı tedbirleri aldık."


  ETİKETLER:

  Aydın

  ,

  Çocuk

  ,

  elektrik

  ,

  Enerji