DEDAŞ'tan uzun süreli elektrik kesintileri için önlem

DEDAŞ'tan uzun süreli elektrik kesintileri için önlem
DEDAŞ'tan uzun süreli elektrik kesintileri için önlem
- Dicle Elektrik Dağıtım AŞ (DEDAŞ), uzun süreli elektrik kesintilerinin yaşanmaması için Kayapınar ilçesinde monoblok tarzı modern trafolar kurulacağını bildirdi.

DİYARBAKIR (AA) - Dicle Elektrik Dağıtım AŞ (DEDAŞ), uzun süreli elektrik kesintilerinin yaşanmaması için Kayapınar ilçesinde monoblok tarzı modern trafolar kurulacağını bildirdi.

DEDAŞ İl Müdürü Uğur Yaka, yaptığı açıklamada, kış mevsimi gelmeden önce enerji kalitesini artıracak ve uzun süreli elektrik kesintilerinin önüne geçmek için çalışmalara başlandığını belirtti.

Kayapınar'ın bazı bölgelerinde yeterli derecede trafo binası bulunmadığını söyleyen Yaka, şöyle konuştu:

"Burada zaman zaman yaşanan arızalar yüzünden istenmeyen uzun süreli elektrik kesintileri olabiliyordu. Bunun önüne geçmek için yeni yatırımları hayata geçirdik. Bahse konu yerleşim bölgelerindeki hatları bölerek, üzerilerindeki yükü azaltmak, bu hatlardan gelen arızaları dar bölgelere sıkıştırıp hızlı müdahale edebilmek için Mahabat Bulvarı, Diclekent Bulvarı ve Metropol bölgesinde yeni tesis ettiğimiz trafo binaları ile dağıtım şebekemizi güçlendiriyoruz. Bu binalar devreye alındığında, Kayapınar bölgesinde elektrik kesintilerinden etkilenecek abone sayısı ve arıza süresini en aza indirmeyi hedefliyoruz." 

Bağlar ve Kayapınar ilçelerinde 1,5 milyon lira yatırım yapıldığını dile getiren Yaka, 3 yeni trafo binasının yapımı ile Alay Dağıtım Merkezi'nin tadilatı için yaklaşık 1,5 milyon lira harcanacağını kaydetti.

Yaka, çalışmaların 22 Eylüle kadar tamamlanacağını sözlerine ekledi.