Derik'teki sokağa çıkma yasağı

Derik'teki sokağa çıkma yasağı
Derik'teki sokağa çıkma yasağı
- Terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda, 1 terörist etkisiz hale getirildi, 2 terörist yakalandı, 7 barikat kaldırıldı, bir tuzaklı bomba düzeneği imha edildi

MARDİN (AA) - Mardin'in Derik ilçesinde, sokağa çıkma yasağı ilan edilen 8 mahallede bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon kapsamında, 1 terörist etkisiz hale getirildi, 2 terörist yakalandı, 7 barikat kaldırıldı, bir tuzaklı bomba düzeneği imha edildi.

Cevizpınar, Kale, Küçükpınar, Zeytinpınar, Bahçelievler, Dağ, Söğütözü ve Tepebağ mahallelerinde 26 Kasım'da başlatılan yasağın ardından, ilçenin teröristlerden arındırılması için başlatılan operasyon devam ediyor.

Teröristlerce bazı cadde ve sokaklarda kazılan hendeklerin kapatılması, barikat ve brandaların kaldırılması zırhlı kepçelerle gerçekleştirilirken, bu araçlara ve güvenlik güçlerine terör örgütü üyelerince zaman zaman uzun namlulu silah ve roketatarlı saldırı düzenlendiği belirtildi.

Operasyon kapsamında, 1 teröristin etkisiz hale getirildiği, 2 teröristin yakalandığı, 7 barikatın kaldırıldığı, bir tuzaklı bomba düzeneğinin imha edildiği bildirildi.