DİKA Yönetim Kurulu Mardin'de toplandı

DİKA Yönetim Kurulu Mardin'de toplandı
DİKA Yönetim Kurulu Mardin'de toplandı
- Dicle Kalkınma Ajansı'nın (DİKA) 2015 yılı Aralık ayı Yönetim Kurulu toplantısı Mardin'de yapıldı.

MARDİN (AA) - Dicle Kalkınma Ajansı'nın (DİKA) 2015 yılı Aralık ayı Yönetim Kurulu toplantısı Mardin'de yapıldı.

Mardin'de bir otelde, Batman Valisi ve aynı zamanda DİKA Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Çelik başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak ve Siirt Valisi Mustafa Tutulmaz ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Çelik, bölgede 5 mali destek programı kapsamında 726 projeye destek verildiğini söyledi.

2015 yılında projelerin tamamlanması ile 68 milyon 500 bin lira destek sunulacağını aktaran Çelik, "Yıl sonu itibari ile yapılan toplam ödenek tutarı 12 milyona yakın. bu projeler tamamlandığında da 68 milyon 500 bin lirayı bulacak" dedi. 

Çelik, bölge illerinde yürütülen ve kalkınmaya ivme kazandıracak projelere desteklerin verilmeye devam edileceğini söyledi. Çelik ayrıca DİKA Genel Sekreterliğine atanan Yılmaz Altındağ'a da başarılar diledi.

Toplantı da Genel Sekreterlikçe hazırlanan 2016 Yılı Çalışma Programı ve Bütçe Taslağı ile 2015 Yılı Ocak - Haziran dönemine ait 6 aylık Ajans Faaliyet Raporu ve birim faaliyet raporları kurul üyelerine sunuldu.

28 - 31 Ocak 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan EMİTT fuarına katılımla ilgili Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak Valiliği'nin stant yeri temin edilmesi hususundaki başvurular kurul üyelerince değerlendirildi.