DİSİAD Başkanı Baysal:

DİSİAD Başkanı Baysal:
DİSİAD Başkanı Baysal:
- "Yerel markalarımız, ulusal markalarla rekabet ediyor"

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Sanayici ve İşadamları Derneği (DİSİAD) Başkanı Burç Baysal, "Yerel markalarımız, ulusal markalarla rekabet ediyor" dedi.

Başkan Baysal, DİSİAD Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla Dicle Memorial Hastanesi'nde hizmet vermeye başlayan Kafe Naz'da gerçekleştirilen aralık ayı değerlendirme toplantısında, kafeye ilişkin, bu tür yatırımların Diyarbakır'a büyük katkı sunduğunu söyledi.

Son dönemlerde yaşanan olaylardan dolayı kapanan iş yerleri konusunda yapılan açıklamaların gerçeği yansıtmadığını ifade eden Baysal, "Onlarca yeni açılan işletme var. DiSİAD, üyeleriyle kentin ekonomik anlamda büyümesine ve gelişmesine destek verecektir. Yerel markalarımız ulusal markalarla rekabet ediyor" diye konuştu.

İşletmeci Ali Barutçuoğlu da, son dönemde Diyarbakır'da çok sayıda ulusal ve uluslararası zincire bağlı kafelerin açıldığına dikkati çekerek, "Buna rağmen Memorial Hastanesi'nin desteğiyle Kafe Naz olarak ikinci şubemizi açtık. Ulusal ve uluslararası zincire bağlı firmalardan daha kaliteli hizmet sunuyoruz" şeklinde konuştu.