Diyarbakır-Bingöl karayolundaki çatışma

Diyarbakır-Bingöl karayolundaki çatışma
Diyarbakır-Bingöl karayolundaki çatışma
- Lice'de terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda çıkan çatışmada yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Jandarma Teğmen Turan'ın cenazesi, düzenlenen törenin ardından memleketine uğurlandı

DİYARBAKIR (AA) - Lice ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonun ardından çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Teğmen Hubeyib Turan için Diyarbakır'da tören düzenlendi.

Diyarbakır Asker Hastanesi bahçesinde gerçekleştirilen törende şehidin öz geçmişi okundu, dualar edildi.

Daha sonra şehit Teğmen Turan'ın cenazesi memleketi Tokat'a uğurlandı.

Törene, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, 7. Kolordu ve Garnizon Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Muharip Hava Kuvvet Komutan Yardımcısı Korgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, 8. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Deniz Kartepe, Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz, İl Emniyet Müdürü Halis Böğürcü ve kurum müdürleri katıldı.

Diyarbakır-Bingöl karayolu Lice ilçesi Fisovası mevkisinde daha önce yol kesen, durdurdukları araçlarda kimlik kontrolü yapan, güvenlik güçlerine pusu kuran, asker kaçıran terör örgütü üyelerine yönelik dün güvenlik güçlerince operasyon düzenlenmiş, örgüt mensuplarının güvenlik güçlerine uzun namlulu silahlarla karşılık vermesi sonucu çıkan çatışmada 3 asker şehit olmuş, Jandarma Teğmen Hubeyib Turan'ın da bulunduğu 3 asker yaralanmıştı.

Turan, tedavi gördüğü Dicle Üniversitesi (DÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tüm müdahaleye rağmen şehit olmuştu.