Diyarbakır-Bingöl Karayolundaki çukura lastikli önlem

Diyarbakır-Bingöl Karayolundaki çukura lastikli önlem
Diyarbakır-Bingöl Karayolundaki çukura lastikli önlem
- Diyarbakır Bingöl Karayolu Fis Ovası mevkiinde yağan yağmurdan dolayı kullanılamaz hale gelen karayolunda oluşan çukura dinlenme tesisi çalışanları lastikle önlem almaya çalışıyor.

   DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Bingöl karayolu Fis Ovası mevkiinde yağan yağmurdan dolayı kullanılamaz hale gelen karayolunda oluşan çukura dinlenme tesisi çalışanları lastikle önlem almaya çalışıyor.

Kullanılamaz hale gelen yol üzerindeki dinlenme tesisi işleten esnaf , olası bir kazayı engellemek için gelen araçların oluşan çukurları fark edebilmeleri için uyarı amaçlı yola araç lastikleri yerleştirdi.

 Yollarda oluşan onlarca çukuru fark edemeyen araçların birçok kez kaza atlattıklarını belirten esnaflar, "Dinlenme tesisimizin önünde yağan yağmurlardan dolayı büyük çukurların oluştuğunu fark ettik herhangi bir kazaya sebebiyet vermemesi içinde yolun çukur olan yerlerine araç lastikleriyle önlem almaya  çalıştık ama bu geçici bir çözüm yetkililerin bir an önce bu yolda oluşan çukurları kapatması gerekir" dedi.

   Diyarbakır kulp ilçesine taşımacılık yapan ilçe şoförleri de, günde en az iki kez bu yolu kullandıklarını ve her gün birçok kez kaza tehlikesi atlattıklarını söyledi.


  ETİKETLER:

  Bingöl

  ,

  Diyarbakır

  ,

  ilçe

  ,

  esnaf