Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinde asfalt çalışmaları

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinde asfalt çalışmaları
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinde asfalt çalışmaları
DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin kent merkezi dışında 17 ilçe, 2 bin 20 köy ve mezranın sorunlarını çalışma programına...

DİYARBAKIR (AA) - Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin kent merkezi dışında 17 ilçe , 2 bin 20 köy ve mezranın sorunlarını çalışma programına alarak çözüm ürettiği açıklandı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, hedefler doğrultusunda, Bismil'de 2014 yılı içinde Bakacak, Çolağan, Işıklar yolunun asfaltının 20 kilometresini, Ambar Mahalle yolunun 11 kilometresinin temel kaplamasının tamamladığı kaydedildi.

Açıklamada, ilçede 12 kilometre bordür boyaması ve 30 adet kapalı durak yapıldığı belirtildi.

Açıklamada şöyle denildi:

"Bismil Diyarbakır arasında belediyeye ait toplu taşıma araçlarıyla hizmet verilmesini sağlandı. İlçeye 3 bin 194 adet mevsimlik çiçek diken, 150 adet ağacın da söküm ve dikimini gerçekleştiren belediyemiz, ilçe genelinde ilaçlama çalışması yürüttü. Sokak hayvanlarıyla mücadele kapsamında kısırlaştırma ve tedavi hizmetleri gerçekleştirdi. DİSKİ Genel Müdürlüğümüz ise ilçe merkezinde 300 metre kanalizasyon ve 300 metre yağmur suyu şebekesi yaparken, Tepe ve Ambar Mahallesinde vatandaşlarla ortak çalışarak kanalizasyon sisteminin 450 metresini yeniledi."